Ta strona używa plików cookies. Polityka Prywatności    OK

O mnie

Cześć!

Od kiedy pamiętam, fascynowały mnie komputery. Z początku było to wyłącznie granie w gry na Amidze, ale już w chwili posiadania mojego pierwszego PC zacząłem interesować się informatyką dużo szerzej. Niestety, w czasach Internetu dostępnego przez 0202122 ciężko było znaleźć odpowiednie materiały do nauki, a nie rozumiałem jeszcze na tyle angielskiego, aby korzystać z fachowej literatury związanej z programowaniem. Mimo to, mając kilkanaście lat, wiedziałem już, że swoją karierę będę chciał związać z szeroko rozumianą branżą IT. Wybrałem studia informatyczne, podczas których znalazłem swoją pierwszą pracę w banku i tak to się zaczęło. Nigdy jednak nie nauczyłem się w wystarczającym stopniu programowania, ponieważ praca zawodowa otworzyła przede mną zupełnie inne ścieżki rozwoju, które były dla mnie bardziej interesujące – analizę biznesową oraz zarządzanie projektami i rozwój produktu.

Jestem przedsiębiorcą, founderem, CxO, managerem z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami IT i budowaniu produktów cyfrowych dla klientów i firm z różnych branż (m.in. bankowość, ubezpieczenia, budownictwo, media, IT, TSL, zdrowie).

Przez lata próbowałem tworzyć własne biznesy, m.in. agencję fotograficzno-medialną, kilka sklepów internetowych, butikową firmę konsultingową, firmę informatyczną, software house czy firmę świadczącą usługi prawne.
Żadne z tych przedsięwzięć nie zakończyło się sukcesem, ale dzięki nim nauczyłem się wiele o budowaniu firm, zarządzaniu, finansach, tworzeniu produktów, sprzedaży i marketingu.

W latach 2020-2023 współtworzyłem startup HearMe. Firma oferuje usługi wsparcia i rozwoju dla pracowników poprzez anonimowe konsultacje ze specjalistami zdrowia psychicznego. Byliśmy jednym z pionierów tego typu benefitów pracowniczych na polskim rynku.

Zrobiłem exit w październiku 2023, aby zająć się czymś nowym.

Aktualnie buduje nowy startup, którego misją jest ułatwienie pacjentom dostępu do spersonalizowanej i holistycznej opieki medycznej w zakresie problemów jelitowych, łączącej wiedzę medyczną z nowoczesnymi technologiami. Kieruje nami silne przekonanie, że zdrowie jelit to klucz do ogólnego dobrostanu. Wierzymy, że nasz produkt jest w stanie zrewolucjonizować opiekę nad zdrowiem jelit poprzez zaawansowaną diagnostykę i spersonalizowaną opiekę, która realnie poprawia jakość życia naszych pacjentów.

W wolnym czasie wychowuję wraz z żoną wspaniałego syna, uwielbiam czytać książki (polecane przeze mnie tytuły możecie sprawdzić na tej stronie), spędzać czas w lesie, biegać, jeździć rowerem, dźwigać ciężary oraz grać w golfa. Interesuję się biohackingiem, biznesem, nowymi technologiami i buddyjską filozofią.

Jeśli masz jakieś pytania — pisz do mnie śmiało.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, poszukujesz doradcy lub mentora w tematach operacyjnych, sprzedażowych i związanych z rozwojem biznesu — zachęcam do kontaktu również przez LinkedIn.

Liczę na to, że znajdziesz na moim blogu coś dla siebie.

Jeśli nie możesz znaleźć nikogo, kto rozwiązuje ten sam problem, to może powinieneś zadać sobie pytanie, czy on naprawdę istnieje?

Nicolaj Højer Nielsen

Archiwum

Polecane wpisy